BLOG

Antalya Turist Rehberi

Zengin tarihi ve çarpıcı doğal peyzajıyla Antalya, dünyanın en eşsiz yaz tatili seçeneklerinden biridir.

Türk Mutfağına Bir Bakış: Baklava

Eğer tatil yapmak için Akdeniz bölgesi tercih edilmişse, bu bölgede keşfedilmesi gereken kültürel tatlı çeşitlerinden birisi de baklavadır.

Türk Tatlılarının Vazgeçilmezi: Türk Lokumu

Türk tatlısı dendiği zaman akla şüphesiz ki Türk lokumu gelir. Lokum, Arapça’da rahat-ulhulküm sözcüğünden türemiş bir kelimedir.

Türk Hamam Kültürü

Tatil planlarınızı yaptınız, uçak, otel rezervasyonlarınızı da tamamladınız. Antalya, Manavgat’ta muhteşem bir resort otelde tatil yapacaksınız.

Aspendos Antik Tiyatrosuna Kısa Bir Yolculuk

Antalya ilinin, Serik ilçesinin Belkıs Köyünde bulunan Aspendos Antik kenti oldukça görkemli yapıları bünyesinde bulundurur.

Eşsiz Güzelliğe Sahip Manavgat Nehri

Manavgat Nehri eski adı ile Melas; Toroslar’da doğan ve Antalya’dan Akdeniz’e dökülen bir nehirdir. Manavgat Nehri yaklaşık olarak 93 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir.

Side Antik Kenti Hakkında Bilmedikleriniz

Antalya’da görülmesi gereken yerlerden birisi Side Antik Kenti, yine Antalya’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Manavgat’ın sahil kesimine oldukça yakın bir mesafededir.

Melas İsmi Nereden Geliyor?

Otellerimizin ismi olan “MELAS” bugünkü adı Manavgat Irmağı olan nehrin ve oluşturduğu vadinin Antik Çağ dönemindeki adından gelmektedir.

Kadın Tedarikçiler Projesi

Melas Hotels olarak kadınların toplumdaki ekonomik özgürlüğünü destekliyoruz. Bu yüzden tedarik zincirimizde kadınlar tarafından yönetilen işletme ve kadın tedarikçilere olabildiğince yer vermeye çalışıyoruz.