Merhaba, detaylı bilgilendirme isterseniz Whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz

Whatsapp Numaraları

Melas İstanbul Hotel
0 535 107 34 37  
Melas Lara Hotel
0 530 324 81 07  
Melas Resort Hotel - Melas Holiday Village
0 552 994 33 94

+

Eşsiz Güzelliğe Sahip Manavgat Nehri

Manavgat Nehri eski adı ile Melas; Toroslar’da doğan ve Antalya’dan Akdeniz’e dökülen bir nehirdir. Manavgat Nehri yaklaşık olarak 93 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Manavgat Nehri, Batı Toros sıradağları arasından doğup söz konusu kolların birleşmesi ile meydana gelmektedir. Bunun dışında nehir; güney batıya yönelip dik ve dar yamaçlı çeşitli kanyonların arasından geçmektedir. Bu doğrultuda Manavgat Şelalesi de meydana gelmektedir. Manavgat Şelalesi, Antalya’nın Manavgat ilçesinin merkezi alüvyol bir kıyı ovasından Akdeniz’e dökülmektedir. 

Manavgat, Türkiye’nin en çok turiste ev sahipliği yapan yerlerinden bir tanesidir. Bu doğrultuda Manavgat’a gelen hem yerli hem de yabancı turistler Manavgat Nehri’ni ziyaret ederek bu eşsiz manzaraya şahitlik etmektedir. 
Manavgat Nehri’nin Özellikleri
Manavgar Nehri’nin bulunduğu yerdeki suların bolluğu ve gür akışı herkes tarafından bilinmektedir. Bu da Manavgat Nehri’nin eşsiz güzelliğe sahip olmasını ve dolayısıyla turistler tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmesini sağlamaktadır. Ayrıca Manavgat Nehri, oldukça sert konglomera tabaklarına da sahiptir. 
Görsel açıdan muhteşem bir cazibe merkezi olan Manavgat Nehri’ne gelen yerli ve yabancı turistlerin yapabileceği pek çok aktivite bulunmaktadır. Peki, bu aktiviteler nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim!
Manavgat Nehri’nde Yapılabilecek Aktiviteler
Manavgat Nehri’nin çevresinde çeşitli turistik mekânlar bulunmaktadır. Manavgat Nehri’ni görmek için nehre gelen turistler Altınbeşik Mağarası içerisinde bulunan gölleri, sarkıtları ve dikitleri de görebilmektedir. Bunun dışında Ormana ve İbradi gibi yerleşim merkezlerinin civarında Manavgat Nehri manzarası ile dağ bisikleti sürebilir, trekking yapabilirsiniz. 
Manavgat Nehri’ndeki rafting başlangıç noktası ulaşabilmek için Manavgat-Alanya karayolundan 10 km doğuya, daha sonra ise Akseki istikametine dönülür ve Akseki’ye 4 km kala İbradi Karayolundan 11 kilometre sonra bulunan Şahap köprüsünün bulunduğu yer rafting başlangıç noktasıdır. Manavgat Nehri’nde eşsiz dakikalar geçirmek için rafting yapabilir ve nehrin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun dışında Antalya’da ya da Manavgat’ta otelde kalan turistler Manavgat Nehri’nde düzenlenen bot turuna katılabilir ve ırmağın döküldüğü yerde suya girerek sıcak yaz aylarında serinleyebilirler.

Paylaş...

ONLINE REZERVASYON
BİZE ULAŞIN

Merhaba, detaylı bilgilendirme isterseniz Whatsapp numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz

Whatsapp Numaraları

Melas İstanbul Hotel
0 535 107 34 37  
Melas Lara Hotel
0 530 324 81 07  
Melas Resort Hotel - Melas Holiday Village
0 552 994 33 94

+